Tootegrupid

Targa maja lahendused

Nutika maja ehk targa maja lahendused.

Tänasel päeval tähendab tark maja ennekõike energiasäästu, turvalisust, mugavust ja kõike seda peab olema võimalik juhtida ühtse maja tarkvara abil. Targaks ei tee maja mitte iga seade või võimalus eraldi, vaid just nende koosmõju ja reguleerimisvõimalus. Teiste sõnadega muudab maja targaks tarkvara, mis suudab kõiki seadmeid ja funktsioone seostatult juhtida. Põhimõtteliselt saab juhtida kõiki seadmeid ja süsteeme alates kütte- ja ventilatsioonisüsteemidest, valgustitest, turvaseadmetest, heli- ja videoseadmetest, ustest — akendest.

Kõik, millel on mingi funktsioon või ülesanne, saab kaasata targa maja alla. Loomulikult on võimalik kõiki seadmeid ja funktsioone juhtida kaughalduse korras, olgu selleks siis telefon, tahvelarvuti, arvuti või muud juhtimisseadmed. Tark maja ei ole mingi konkreetne valmistoode vaid see tõepoolest luuakse nagu hea ülikondki vastavalt kliendi vajadustele. Targa maja loomine algabki ennekõike oma vajaduste kaardistamisega ning seejärel parima tehnilise lahenduse otsimisega.

Üldjuhul kehtib reegel, et mida suurem maja või hoone, seda suuremat efekti nutimaja 3 põhiomaduse (energiasääst, turvalisus, mugavus) puhul saadakse. Tõenäoliselt areneb maja juhtimistarkvara just sellest suunas, et inimese poolt süsteemi reguleerimisvajadus väheneb või kaob hoopiski ning inimese rolliks jääb ülevaate saamine ja süsteemi töö aeg-ajalt kontrollimine. Tarkvara täiendades ja täiustades saame luua jooksvalt uusi lahendusi ja rakendusi. Seda saab mingi määral võrrelda teiste nutiseadmetega (nutitelefonid, tahvelarvutid jne.), kus uue äpi seadmesse laadides saame juurde uue funktsiooni. Ja selleks pole vaja välja vahetada seadet ennast. Oleme tegelenud nutika maja lahendustega üle 10 aasta. Selle aja jooksul on oluliselt suurenenud süsteemide funktsionaalsus ja langenud maksumuse hind. Kas siis olemasolevate süsteemide hinnasulaga (KNX) või uute toodete (HDL, Fibaro) turule tulemisega. Tulevikku vaadates soovitame maja elektrisüsteem välja ehitada selliselt, et hiljem oleks teda võimalik nutikaks teha.

Küsi lisa siit !